top of page

Bloody Mary’nin korkunç efsanesi

 

Bir çok korku filmi ve korku dizisine konu olmuş; Amerika’da çocukların korkulu rüyası bir efsanedir Kanlı Mary. Hakkında En çok merak edilen soru “Kanlı Mary kimdir ?”

dsc_0072

Efsaneye göre ; Mary, 150 sene önce yaşamış genç bir kızdır. Efsane Mary’nin kalp krizi geçirmesiyle başlar. Daha önce doktorlar bugünkü kadar bilim teknolojisine sahip olmadıklarından dolayı kalbinden rahatsız olduğunu anlayamazlar. Bir gün aniden kızın kalbi durur ve doktorlar öldüğünü söylerler. Bunun üzerine ailesi yıkılır. Kızlarının ölümüne bir anlam veremezler.


maxresdefault

Söylentilere göre Mary’yi çağırmak için 3 farklı yöntem vardır; -Karanlıkta ayna karşısında 3 kere Bloody Mary demek. Bu yöntemin olması için çok büyük bir sırrınız olmalı, birine zarar vermiş olmalısınız. -Yine karanlıkta saat 3’te ayna karşısında 13 kere Bloody Mary demek. Bu yöntemi kullanırsanız bir sırra gerek kalmadan söyleyen kişiye saldırıyor. -Son yöntem ise banyoya gidip aynaya bakarak 13 kere “I believe in Mary Worth” demektir. Bunu söyleyene ne olduğu bilinmemektedir…


 

Mustafa Tunahan Yıldız

mustafatunahanyildiz@gmail.com

 

#bloodymary #KaranlıkGeçmiş #mustafatunahanyıldız #tiyazar

Öne Çıkanlar

En Güncel Haberler

bottom of page