top of page

İnstagram Profiline Göre Kadınlar

2018’in ikinci yarısına girdiğimiz şu günlerde görüyoruz ki hala sosyal medyadan karıya kıza yürüyenler var. Hatta ben bu satırları yazarken bile kim bilir kaçınız ‘çukulatam’ yazıp gönderdiniz. Bu yazıyı ‘kısmen’ neyin ne olduğunu bilin diye yazıyorum ve ciddiye alınacak bir yazı değil. Neyse ‘Allahım nasıl boş işlerle uğraşıyorum.’ Diyerek yazıya başlıyorum.

Takip ettiği-Takipçi Sayısına Göre

Bu başlığı kendi içinde ayırmak gerekiyor. Hemen ayırıyorum.

Takip ettiği kişi sayısı=(takipçi*4)

Böyle bir kadın profilini eklerseniz ve mesaj atarsanız muhtemelen geri dönüş alırsınız. Konuştuğunuz kişinin –KESİNLİKLE ERKEK- olduğunu unutarak çok mutlu bir aşk yaşayabilirsiniz.

Takip ettiği kişi sayısı=(takipçi(+-)30)

Yukarıda yazan formül benzeri şeyde gördüğünüz gibi takipçi ve takip ettiği kişi sayısı hemen hemen denkse banane. Cidden çok boş yazı ya.

Takip ettiği kişi sayısı=(takipçi/5-6)

Muhtemelen 18-20 yaş arası bir kadın. Tinder profilinde ‘burayı pek kullanmıyorum instagramdan ekle’ yazdığını görür gibiyim. Profilinde bolca ‘bakın götüm var’ pozu görebilirsiniz. Bu kızların profilinde dolaşırken ‘ulan bunu kim niye takip eder?’ diye kendinize soracaksınız ve cevabı bulmanız uzun sürmeyecek. Nitekim konuyla ilgili birçok atasözümüz mevcut. Ama kadını metalaştıran bu tür atasözlerini şiddetle kın- gülmekten yazamadım.

Fotoğraf Sayısına Göre Profiller

Bu başlığı atarken aynı zamanda ne kadar çok ara başlık attığımı düşündüm. Yukarıdan yazı tipini kalın yap-in aşağı başlığı yaz-yukarı çık normal tipe dön. Zor iş.

Fotoğraf sayısı 1-30 arası

Normalde daha fazla başlıkla anlatmak isterdim ama üşendim. Burada takipçi ve takip ettiği kişi sayısı önemli. Eğer takip ettiği kişi ve takipçi sayısı denkse muhtemelen sevgilisinden ayrılalı pek uzun zaman olmamıştır. Bu tip kızlar her ne kadar dışarda kolay hedef olsa da sosyal medyada öyle değildir. Çünkü gelen her mesajda eski sevgilisinin de başka kızlara yürüdüğü aklına gelir.

Takipçi sayısı çok fazlaysa ve az fotoğrafı varsa ergen profiline hoş geldiniz. Büyüdüğü her santimde kısa olduğu fotoğrafları siler. Fotoğraflarının altına ‘for İsmail-for mahmut’ yazmasına uzmanlar kesin gözüyle bakıyor. Cidden sıkıldığım için yazıyı bitiriyorum. Dışarı çıkıp çalışan arkadaşlarıma İzmir fotoğrafı atmam gerekiyor. Bu arada bira amma pahalanmış he.

Samih Berk YILMAZ samihberkyilmaz@gmail.com

Comments


Öne Çıkanlar

En Güncel Haberler

bottom of page