top of page

TARİHİN BİLİNEN EN ÜNLÜ SERİ KATİLLERİ YAZI DİZİSİ – 1Charles_Manson_by_pollydude
 

CHARLES MANSON

1934-(Şu an 80 yaşında)

“Bana yukarıdan bakarsanız aptalın tekini görürsünüz. Bana aşağıdan bakarsanız tanrıyı görürsünüz. Bana tam karşıdan bakarsanız, kendinizi görürsünüz.”

-Charles Manson

Annesi 16 yaşında bir hayat kadınıyken dünyaya gelen Manson, küçük yaşlarda annesinin cezaevine girmesiyle hırsızlık yaparak geçinmeye başladı. Genel olarak çocukluğu terk edilmeler, dayak yemelerle geçti. Hatta söylediğine göre annesi onu bir sürahi birayla değiş tokuş yapmaya çalışmıştı. 18 yaşında tutuklandığında koğuş arkadaşlarından biri ona bıçak zoruyla cinsel tacizde bulundu ve 1954 yılında şartlı tahliye ile sebest bırakıldı.

Daha sonra uyuşturucu, kadın pazarlamacılığı yapmak gibi suçlarla tekrar içeriye girdi ve 1967 yılında son kez tahliye oldu. Etrafına kendi düşüncesine sahip kişileri topladi. Onlarla ‘aile’ olup, birlikte Los Angeles’ta bir çiftliğe yerleşti.

Grup ilk olarak 6 Ağustos 1969 yılında bir genci öldürdü. 8 Ağustos 1969’da bir film

Charles_manson_by_DeevArt

Korkunç cinayetlere imza atan Manson ve arkadaşlarının cinayetleri işlerken cesetleri parçalama ve kan içme eylemleri gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Ayrıca bu kanlarla duvara tehdit mesajları da yazmışlardı.

Aileden olan bir kadının, farklı bir suçla tutuklandığında, işledikleri cinayetleri övünerek anlatması sonucu Manson ve dört arkadaşı tutuklandı.

İdama mahkum edilmelerine rağmen Kaliforniya yüksek mahkemesince idam cezası kaldırıldı ve cezaları ömür boyu hapis şekline dönüştürüldü. Toplam cinayetlerinin sayısı belirlenemeyen Manson ve grubunun 35 ölümden sorumlu olduğu biliniyor.

Mahkemede Charles Manson’a kaç kişiyi öldürdüğüne dair bir soru soruldu ve Mason bu soruya; “Hiç kimseyi öldürmedim, İnanın bana eğer öldürmeye başlasaydım hiçbiriniz kalmazdı” diyerek cevap verdi.

Manson, insanlık tarihinin en önemli katili olarak kabul ediliyor. Kimine göre filozof kimine göre akıl hastası olan Mans