top of page

Tarihteki en garip 9 ölüm

1. İngiltere’de,Stanford`da bir grup iş arkadaşı bir dostlarının 50.doğum günü için özel parti verdi. Bir pastanın içinden çıkacak dansçı kız dahi ayarladılar. Ancak adam pastadan çıkan çıplak dansçıyı görünce kalp krizi geçirip öldü. Çünkü pastadan çıkan kendi kızıydı.

2. Bir Fransız 1998 yılında intihara karar verdi. Bunun için deniz kıyısındaki bir yamaca tırmandı. Yamaçtaki kayaya ipi bağladı,diğer ucunu boynuna geçirdi. Ardından garanti olsun diye bir şişe de zehir içti ve kendini ateşe verdi. Sonra da uçurumdan aşağıya atladı. Tam atlarken de elindeki silah ile başına ateş etti. Kaderin garip cilvesi;silahtan çıkan kurşun sekti,boynundaki ipi kopardı. Uçurumdan düştüğü nehir vücudundaki yangını söndürdü. Su çok soğuk olduğu için vücudu şoka girdi ve zehiri kustu. Sudan bir balıkçı çıkardı,hastaneye kaldırıldı. Adam hipotermiden yani vücut ısısının çok fazla düşmesi sonucu öldü.

3. Ünlü oyun yazarı Tennessee Williams’in ölümü de enterasan olaylar arasındadır. 71 yaşındaki yazar,burun spreyini sıkmak için başını arkaya yatırdığında,ağzına düşürdüğü spreyin kapağı boğazına takılınca,boğularak öldü. 4. 1929 yılında İngiltere’de itfaiyeciler becerilerini sergilemek için bir gösteri düzenlediler; dokuz çocuk yanan bir evden kurtarılacak sözde kurbanlar olacaktı. İtfaiyecilerden biri kullanmayı planladıkları sis bombalarını unutup,evi gerçekten ateşe verdi. Çocukların hepsi yangında ölürken, onları manken sanan kalabalık çılgınca alkışlıyordu.

5. 1982 yılında New Orleanslı bir golfçü ,13. delikte kötü oynadığı için sopasını nefretle fırlattı. Sopa golf arabasına çarpıp,ikiye bölündü. Arabanın mili fırlayıp golfçünün ensesine çarptı ve boyun toplardamarlarını parçaladı. 24 yaşındaki oyuncu Peg Entwistle, asla bir yıldız olamayacağı fikrine kapılıp dağın tepesindeki Hollywood yazısının H’sinden atlayarak intihar etti. Ölümünden sonra ona gelen postayı ev arkadaşı açtı.Posta Entwistle’la rol teklif eden bir yapımcıdandı. Önerilen rol de intihar eden bir kızın canlandırılmasıydı.

6. 1857 yılında Geealeka Xhosa Kabilesinden Güney Afrikalı bir kız,bir rüya gördü. Rüyasına göre halkı bütün dünyevi mallarını yok ettiğinde ruhlar onların ülkelerini çalan beyaz adama karşı zafer elde etmelerini sağlıyordu. Kabile kıza uyup sahip olduğu herşeyi yok etti ve 25 bin kişi açlıktan öldü.

7. 1600’lerin İspanya Kralı III.Philip ateşin karşısında çok uzun süre oturması sonucunda vücut ısısı çok yükseldiği için öldü. Peki kral çok ısındığı halde neden ateşin önünden çekilmedi? Çünkü bunu düşünmek onun görevi değildi. Kralın sandalyesini ateşten uzaklaştırmakla görevli sarayın ateşcisi ise o gün izinliydi.

8. 2006 yılında Mariesa Weber’in ailesi, kızlarının kaybolduğu iddiasıyla polise başvurdu. İki hafta sonra, Weber’in cesedi, evdeki kitaplığın arkasında, başaşağı sıkışmış halde bulundu. Weber’in televizyon kablosunu takmaya çalışırken düştüğü tahmin ediliyor. Annenin ne kadar pasaklı olduğu da böylelikle ortaya çıkmış oldu.

9. 1991 yılında, 57 yaşındaki Tayvanlı Yooket Paen, çiftliğinde yürürken bastığı bir inek pisliği yüzünden ayağı kaydı, düşmemek için tutunduğu elektrik kablosundan cereyana kapılarak hayatını kaybetti. Bu trajik olayı komşulara göstermek isteyen 52 yaşındaki kardeşi Yooket Pan, aynı şekilde düşer gibi yapıp, elektrik kablosuna tutununca, aynı şekilde hayatını kaybetti.

 

Mustafa Tunahan Yıldız

 

Comments


Öne Çıkanlar

En Güncel Haberler

bottom of page